Umelé kvety do vázy – gýč alebo praktické riešenie?

Sú živé alebo umelé? foto: pixabay

Jana Beňová Téma 17. septembra 2021 0

Umelé kvety do vázy? Veľa ľudí vám povie, že neexistuje väčší gýč, ako umelé kvety do obývačky. Tento názor sa traduje z minulosti, kedy neboli kvety také pekné ako dnes. Je to už inak?

Umelé kvety do vázy - navigácia v článku

Sú živé alebo umelé? foto: pixabay

Je fakt, že umelé kvety nevoňajú, nesadajú na ne včely a nezbierajú z nich peľ. Nezatvárajú večer svoje lupene a ráno ich neroztvárajú, aby rozdávali voňavú krásu. Ani nepučia a nekvitnú svojim živým príbehom.

Umelé kvety sú takmer na nerozoznanie od živých. Dizajnéri vsadili na detaily – kreslia žilky listov, zobrazujú vernú farbu skutočných ruží, tulipánov či muškátov. Presvedčte sa sami, pozrite sa na výrobky, ktoré sme pre vás vybrali.

Umelé kvety do vázy alebo živé?

Dávam prednosť živým kvetom, ale súhlasím s názorom, že umelé sú čoraz krajšie. Nemám nič proti tomu, keď si ich niekto dá aj do interiéru, najmä na miesto, kde neprežijú živé kvety. Napríklad do tmavého kúta alebo na zamaskovanie poškodenej steny,“ povedala dizajnérka Katarína Olexová. Ako dodala, platí zásada, že menej je viac.

Hovorí sa, že živým ľuďom sa darujú živé kvety, na hroby umelé. Na hroby sú umelé kvety vyslovene praktické – vydržia a skrášlia. Aj keď je tu ekologické hľadisko, podľa ktorého sú plastové kvety záťažou pre životné prostredie.

Viete o tom, že existujú aj umelé kvety vyrobené z recyklovaných materiálov? Dobré riešenie.

Čítajte aj: Vázy na kvety – nádherné kúsky z krištáľu

Viac umelých kvetov

Košík s kyticou oranžových kvetov na drevenom stole

Kde by nevydržali živé kvety, môžu ísť umelé
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.