Zdravotné pomôcky pre seniorov uľahčujú život

Zdravotné pomôcky pre seniorov foto: pixabay

Jana Beňová Téma 23. septembra 2021 0

Zháňate zdravotné pomôcky pre seniorov? Svojim rodičom alebo starým rodičom nimi uľahčíte a skvalitníte život. Pomôcky predstavujú praktického asistenta, ktorý seniorom pomôže, keď ste v práci.

Zdravotné pomôcky pre seniorov - navigácia v článku

Zdravotné pomôcky pre seniorov foto: pixabay

Jedna z nich pomôže starým ľuďom vstávať z nižšie položenej postele, z kľaku alebo zo sedu. Poslúži nielen seniorom, ale aj mladým po úraze. Konštrukcia je ľahká a nesklame, poskytuje totiž pevnú, oceľovú oporu. Existuje aj pomôcka na zdvíhanie sa vo vani, ktorá uľahčí hygienu.

Vynikajúcim pomocníkom na prechádzky je palica z ľahkého hliníka, ktorá poskytuje stabilitu. Dá sa zložiť a zmestí sa aj do kabelky.

Zdravotné pomôcky pre seniorov aj na sedenie

U seniorov, ktorí sa menej pohybujú je dôležité polohovanie. S opierkou na chrbát zmenia polohu na polosed – v nej vedia čítať alebo jesť. K vyhľadávaným zdravotným pomôckam patrí rozkladací klin, ktorý drží telo vzpriamene, čo je zdravé pre chrbticu.

Pre ležiacich pacientov sa hodia matrace s aloe vera, chránené nepriepustným poťahom. Nájdete ich vo všetkých veľkostiach.

Čítajte aj: Cvičenie pre seniorov – rýchla chôdza za kondíciou

Viac zdravotných pomôcok

Seniori na prechádzke z palicou foto: pixabay

Seniori na prechádzke s palicou
foto: pixabay

Na prechádzke foto: pixabay

Na prechádzke
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.