Tréning pamäti pre každého – aj mozog je sval

Mozog treba stále trénovať foto: unsplash

Jana Beňová Téma 10. augusta 2021 0

Hľadáte hry na tréning pamäti pre každého? Zabavíte sa a ešte si pri tom aj precvičíte pamäť. Ideálny je tréning pamäti pre seniorov, ktorý je prevencia nepríjemného zabúdania.

Tréning pamäti pre každého - navigácia v článku

Mozog treba stále trénovať foto: unsplash

Dobrú pamäť si udržíte pravidelným cvičením. Ideálne sú krížovky, sudoku, testy, hlavolamy. Výborná je univerzita tretieho veku, jazykový alebo iný kurz.  Mozog je totiž sval, treba ho rovnako trénovať. Ponamáhate si ho aj pri hre s retro fotografiami, kde si zaspomínate na minulosti. Kto si rodinné príbehy zapamätal najpresnejšie?

Vedeckými štúdiami na zlepšenie pamäte je podložené cédéčko s hrami Happy neurón. Hry trénujú nielen pamäť a koncentráciu, ale aj rečové funkcie, logické myslenie a vizuálnu orientáciu v priestore. Odporúča sa aj pacientom s Alzheimerovou chorobou.

Tréning pamäti pre každého, najmä pre seniorov

Po 50. roku veku sa pamäť zhoršuje. Siahnite po čajoch s ginkom, ktoré ju podporujú. Priaznivo ovplyvňuje pamäť a prekrvenie končatín. Nezabudnite na dostatok pohybu, tvorivú prácu a denné predstavzatia. Užite si každý deň naplno.

Pre seniorov sú na trhu fajn knihy, do ktorých si môžu písať svoje spomienky, a tým sa udržiavať vo forme.

Čítajte aj: Akupresúrna podložka – stimuluje chodidlá a uvoľňuje

Viac hier a hlavolamov

Udržujú sa vo forme foto: unsplash

Udržujú sa vo forme
foto: unsplash


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.