Hriankovače – doprajte si chrumkavé raňajky

Hriankovače - pomocník v domácnosti foto: pixabay

Jana Beňová Téma 15. októbra 2021 0

Chcete rýchle a chutné raňajky? S hriankovačom je to hračka. Hriankovače vám opečú chlieb, aj zdravší grahamový, pridáte ho k vajíčkam a zelenine. A nezabudnite na kávu alebo čaj.

Hriankovače - navigácia v článku

Hriankovače - pomocník v domácnosti foto: pixabay

„Vybrala som hriankovače, ktoré sa vyznačujú kvalitou a majú aj famózny dizajn. Zaujali ma prúžkované a bodkované retro vzory. Páčia sa mi aj farebné kúsky značky Sencor, v celej škále príjemných pastelových farieb, ktoré sú štýlovým doplnkom v kuchyni,“ hovorí dizajnérka Katarína Olexová.

Hriankovač by mal okrem dizajnu mať aj kvalitu a isté funkcie. Odporúčame široký otvor na vkladanie pečiva, aby sa zmestili doň všetky druhy. Najlepšia je premenlivá šírka otvorov. Asi vás zaujíma, či má rozličné stupne opekania a funkciu rozmrazovania, ktorá sa hodí, ak si pečivo do zásoby zamrazujete.

Hriankovače už netrúsia omrvinky

Starý hriankovač výdatne trúsil omrvinky a znečisťoval kuchyňu. Tak si všimnite, či má ten nový na ne zásobník, ktorý sa dá vyberať a čistiť. Na moderných výrobkoch je tlačidlo na okamžité ukončenie opekania a aj opakovaný ohrev. Oceníte aj praktický nástavec na rozpekanie pečiva.

Hriankovače sú v pohotovosti najmä ráno. No využijete ich aj večer, trebárs na prípravu večere – hrianok s cesnakom a avokádom. Je výborným pomocníkom pri nečakanej návšteve, ktorej treda pripraviť rýchlo niečo pod zub. Nemusíte si opekať iba biely chlieb, skúste tmavý, napríklad zdravší grahamový.

Čítajte aj: Elektrické grily – grilujte, či zima alebo leto

Viac hriankovačov

Hrianky s cesnakom? To je dobrota foto: pixabay

Hrianky s cesnakom? To je dobrota
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.