Konzolové stolíky – vaše miesto pre vázy, lampy či rámčeky

Konzolové stolíky

Jana Beňová Téma 24. júla 2021 0

Páčia sa vám úzke a podlhovasté stolíky, ktoré čupia pri stene? Sú to konzolové stolíky. Odkiaľ je ich názov? Od konzoly, čo je zjednodušenie povedané jednostranná opora či  nosník. Tieto stolíky naložené artefaktmi sa pozdĺžne opierajú o stenu. Možno to znie trochu zložito, ale stolíky sú jednoduché a krásne.

Konzolové stolíky - navigácia v článku

Konzolové stolíky

Prínosom konzolových stolíkov je ich úložné miesto a jednoduchá manipulácia. Dá sa na ne položiť kadečo. Od úplne obyčajnej vázy s kvetmi, cez sošky a umelecké artefakty až po lampy a osobné predmety.

Tieto vystavené predmety obydlie pocitovo zútulňujú, zmäkčujú, ohrievajú. A to, čo vystavujete, má vysokú cenu pre vás, lebo vychádza z vašich zvyklostí, z vášho srdca a vašej osobnosti. A nezabúdajme, že mnohé konzolové stolíky majú aj zásuvky či skrinky, takže ukryjú do svojich útrob oveľa viac.

Konzolové stolíky – využitie

„Konzolové stolíky, ktoré sú dnes na trhu, sú veľmi elegantné a štýlové kúsky. Samé sú krásnou dekoráciou a vytvárajú útulnú atmosféru. A dajú sa využiť na viacerých miestach v byte, pretože sa ľahko prenášajú,“ povedala architektka Katarína Olexová.

  • v predsieni –  na odkladanie kľúčov, mobilu, dokladov
  • ako toaletný stolík – namiesto toaletky, no treba naň dokúpiť samostatné zrkadlo
  • v obývačke – na vystavenie a uloženie artefaktov alebo ako príležitostný pracovný stolík
  • v kuchyni – na odloženie  džbánov na vodu, mixérov a pod.

Čítajte aj: Kvalitné sedačky – tip na zariadenie vašej obývačky

Viac pekných konzolových stolíkov


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.