Stolíky do obývačky – káva vonia na dizajne

Veľkolepý nápad

Jana Beňová Téma 14. septembra 2021 0

Odkladacie stolíky do obývačky privedú interiér k dokonalosti. Sú to šikovné kúsky, kam si položíte, čo potrebujete. Povedzme kávu, knihu či noviny.  Dizajnéri ich navrhli z materiálov všehochuti – od drahého mramoru, cez prekvapivý akryl až po elegantné mangové drevo.

Stolíky do obývačky - navigácia v článku

Veľkolepý nápad

Nestačí na odkladanie vecí konferenčný stôl? Nie, ak sa vám ujde miesto ďaleko od neho na druhom konci sedačky. Nemusíte sa dosahovať za kávou cez iných, alebo si ju miešať na kolenách.

„Poslúži vám odkladací stolík, ktorý si premiestnite, kam chcete. Spravidla sa nachádza pri kresle alebo pri kraji sedačky, ktorá je vzdialenejšia od konferenčného stola. Ak máte v obývačke málo miesta, dva alebo tri odkladacie stolíky môžu nahradiť konferenčný stolík. Keď ich práve nepotrebujete, odložíte ich do rohu, kde nezaberajú veľa miesta,“ povedala architektka Katarína Olexová.

Stolíky do obývačky – najviac im svedčia živé kvety

Kým konferenčný stolík je ťažší, nižší, stabilný, odkladací je ľahký, vyšší a migruje, kde ho práve potrebujete.

Odkladacie stolíky do obývačky sú aj dizajnovým doplnkom, ktorý sa môže stať dominantou izby. Odložiť si na ne môžete čokoľvek, núka sa váza so živými kvetmi a šálka kávy.

Čítajte aj: Kreslá leňošky vám prinesú novú energiu

Viac odkladacích stolíkov

Odkladací stolík je skvelý pomocník

Odkladací stolík je skvelý pomocník

💡 TIP na produkt - Krásny odkladací stolík Essey Illusion Clear
Odkladací stolík Essey Illusion Clear | Bonami

V popise k výrobku sa uvádza, že je míľnikom značky a má príbeh. Návrhár John Brauer uvidel v kaviarni v Kodani stoly s obrusmi, ktoré sa len-len dotýkali zeme. Bola to inšpirácia, ktorú odfotil, aby ju dal vyrobiť z plastu.

Napriek tomu, že počul viac razy, že sa to nedá vyrobiť, tak je dielo na svete a žne dizajnérske ceny. Je odrazom toho, že umenie vychádza zo života, v tomto prípade z kaviarne. Stôl je vlastne iba obrus, ktorý piští nápadom.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.