Luxusné jedálenské stoly – z nášho a orientálneho dreva

Luxusné jedálenské stoly foto: pixabay

Jana Beňová Téma 22. januára 2021 0

Okolo kuchynského stola sa formujú a udržiavajú rodinné vzťahy.  Dôležité rozhodnutia tam padajú pri dobrom jedle či pohári vína.  Pozrite si s nami luxusné jedálenské stoly z palisandrového a dubového dreva.

Luxusné jedálenské stoly - navigácia v článku

Luxusné jedálenské stoly foto: pixabay

Ak si chcete vybrať jedálenský stôl, ujasnite si počet osôb v domácnosti. Na každého stolujúceho počítajte so 60 až 80 centimetrov miesta, aby sa cítil komfortne. Najklasickejší je stôl pre štyroch, ak k vám často chodia hostia, zvoľte minimálne pre šiestich.

Vyberte si stôl, ktorý je kvalitný a páči sa vám. Vedzte, že bude slúžiť aj na kávičkové návštevy alebo na domáce úlohy detí. „Stôl skôr vynikne, ak je inej farby ako stoličky, ale ladí s nimi,“ hovorí architektka Katarína Olexová.

Luxusné jedálenské stoly majú krásny dizajn

Luxusné jedálenské stoly majú krásny dizajn

Luxusné jedálenské stoly – vyberte si drevo

Z mangového dreva je ťažký a tvrdý, čo dodáva stolu šmrnc. Má nevšednú svetlú farbu v prírodnom hnedom tóne. Je odolný proti vlhkosti, takže vyliaty pohár vody mu neublíži. Mangový stôl je aj vyrezávaný, má atraktívny exotický vzhľad.

Z palisandrového dreva – je zaujímavý kúsok, odolný a masívny.  Je to kvalitná exotická drevina. Sezam je tiež druh palisandra.

Z dubového dreva – je tvrdý, elegantný, majestátny. Pri výrobe sa dva razy ošetruje olejom, čím sa zvýrazňuje jeho štruktúra. Olejovaný nábytok  získava tzv. patinu, kedy sa pôsobením svetla a oxidáciou na vzduchu mení jeho farba na medovú a jednotlivé rozdiely vo farbe sa tak časom strácajú.

Výška stola – 75 -76 centimetrov je štandardná

Čítajte aj: Drevené stoličky nadväzujú na tradície a prehrejú domov

Viac luxusných jedálenských stolov

Ďalšie jedálenské stoly

Jedálenský stôl spája blízkych

Jedálenský stôl spája blízkych 

💡 TIP na produkt - Jedálenský stôl z dubového dreva, 160 × 90 × 75 cm
Jedálenský stôl z dubového dreva Gazzda Ena Two, 160 × 90 × 75 cm

Je to krásny premyslený dizajnový kúsok z masívneho dubového dreva, ktoré má krásnu kresbu a vydrží roky.

Nadčasový dizajn s nádychom retro sa tak ľahko neopozerá a tiež nezostárne. Zaoblené hrany a rohy stola ocenia najmä malé deti, ale aj vám môžu ušetriť zopár modrín. Praktické šuflíky na prestieranie alebo servítky.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.