Luxusné jedálenské stoly – z nášho a orientálneho dreva

Luxusné jedálenské stoly foto: pixabay

Jana Beňová Téma 8. júla 2021 0

Okolo kuchynského stola sa formujú a udržiavajú rodinné vzťahy.  Dôležité rozhodnutia tam padajú pri dobrom jedle či pohári vína.  Pozrite si s nami luxusné jedálenské stoly z palisandrového a dubového dreva.

Luxusné jedálenské stoly - navigácia v článku

Luxusné jedálenské stoly foto: pixabay

Ak si chcete vybrať jedálenský stôl, ujasnite si počet osôb v domácnosti. Na každého stolujúceho počítajte so 60 až 80 centimetrov miesta, aby sa cítil komfortne. Najklasickejší je stôl pre štyroch, ak k vám často chodia hostia, zvoľte minimálne pre šiestich.

Vyberte si stôl, ktorý je kvalitný a páči sa vám. Vedzte, že bude slúžiť aj na kávičkové návštevy alebo na domáce úlohy detí. „Stôl skôr vynikne, ak je inej farby ako stoličky, ale ladí s nimi,“ hovorí architektka Katarína Olexová.

Luxusné jedálenské stoly majú krásny dizajn

Luxusné jedálenské stoly majú krásny dizajn

Luxusné jedálenské stoly – vyberte si drevo

Z mangového dreva je ťažký a tvrdý, čo dodáva stolu šmrnc. Má nevšednú svetlú farbu v prírodnom hnedom tóne. Je odolný proti vlhkosti, takže vyliaty pohár vody mu neublíži. Mangový stôl je aj vyrezávaný, má atraktívny exotický vzhľad.

Z palisandrového dreva – je zaujímavý kúsok, odolný a masívny.  Je to kvalitná exotická drevina. Sezam je tiež druh palisandra.

Z dubového dreva – je tvrdý, elegantný, majestátny. Pri výrobe sa dva razy ošetruje olejom, čím sa zvýrazňuje jeho štruktúra. Olejovaný nábytok  získava tzv. patinu, kedy sa pôsobením svetla a oxidáciou na vzduchu mení jeho farba na medovú a jednotlivé rozdiely vo farbe sa tak časom strácajú.

Výška stola – 75 -76 centimetrov je štandardná

Čítajte aj: Drevené stoličky nadväzujú na tradície a prehrejú domov

Viac luxusných jedálenských stolov

Ďalšie jedálenské stoly

Jedálenský stôl spája blízkych

Jedálenský stôl spája blízkych 


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.