Toaletné stolíky francúzskych aristokratiek sa vracajú

Toaletný stolík so zrkadlom

Jana Beňová Téma 1. júla 2021 0

Toaletné stolíky z čias francúzskych aristokratiek sa vracajú do módy. Nájdite si pre toaletku miesto vo vašej spálni, aby sa vaša žena mala kde pohodlne líčiť a odličovať.  Ak sa vám toaletný stolík nezmestí do spálne, skúste ho umiestniť v kúpeľni alebo na chodbe. A nezabudnite pridať k nemu malú stoličku alebo taburetku.

Toaletné stolíky - navigácia v článku

Toaletný stolík so zrkadlom

Toaletka pripomína konzolový stôl. Ak vyklopíte jej dosku, ukáže vám zrkadlo a odkladací priestor na vaše šminky. Je úzky, nezasahuje veľmi do izby. Je to šikovné riešenie na ranné alebo večerné skrášľovanie sa.

Na štýlových francúzskych stolíkoch bol vždy položený voňavý flakón francúzskeho parfumu a rozprašovací púder.

Ten dnešný stolík skrýva kozmetické prípravky modernej ženy. Aby sa mohla krášliť, stolík má mať dobré osvetlenie a zrkadlo. Niektoré toaletky majú aj bočné zrkadlá, aby si dáma mohla vidieť svoj účes aj zboku.

Toaletné stolíky môžu byť aj na chodbe

„Tomuto nábytku sa najviac páči v spálni. Ale keď sa do spálne nezmestí, môže byť aj v kúpeľni alebo na chodbe. Ak je na chodbe, využijete ho aj na skrášľovanie, aj ako stolík na odkladanie kľúčov,“ hovorí dizajnérka Katarína Olexová.

Ženy niekedy na šminky a skrášľovanie používajú chodbový konzolový stolík. Ten však ukryje šminky, ale jeho súčasťou nie je zrkadlo, treba tam doplniť samostatné. Konzolový stolík je v tomto prípade multifunkčný. Okrem fintenia  poslúži aj na odkladanie kľúčov, šálov a tašiek pre všetkých členov rodiny.

Čítajte aj: Stoličky bez operadla sa vrátili do kuchyne

Viac toaletných stolíkov so zrkadlom

Toaletný stolík na odkladanie šperkov, líčidiel a iných drobností

Toaletný stolík na odkladanie šperkov, líčidiel a iných drobností


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.