Luster do obývačky – je éterický a luxusný

Pekné kúsky

Jana Beňová Téma 25. februára 2021 0

Vyberte si luster do obývačky nad konferenčný stôl. Svetlo sa zhora rozptyľuje po miestnosti, osvetľuje, zlepšuje náladu a oživuje interiér. Zároveň určuje centrum rodinného a spoločenského života. Lustre  a svietidlá sa dnes vyberajú nielen pre osvetlenie, ale aj pre dizajn.

Luster do obývačky - navigácia v článku

Tri pekné závesné lampy

Výber lustra do obývačky nepodceňujte. Nie je jedno, ako bude vyzerať. Veď v obývačke prežijete dosť času s blízkymi a návštevami.

„Keď kupujete svietidlo, vyberte také, ktoré sa vám páči a padne vám do interiéru. Zohľadňujte osvetlenie, ale aj estetickú funkciu,“ hovorí architektka Katarína Olexová.

Luster do obývačky patrí nad stôl

Ako Katka dodáva, v obývačke by malo byť jedno centrálne stropné svietidlo s jasným svetlom. To by malo byť priamo nad stolom. K tomu lampa na čítanie a aj bočné náladové svetlo. Nie je zástancom riešenia, aby bolo centrálne svietidlo, a to stmievateľné, ktoré nahradí ostatné.

Do väčšej miestnosti je lepšie si vybrať silnejšiu 60-wattovú žiarovku, ak ju do svietidla odporúča výrobca. Svetlo totiž ovplyvňuje zdravie človeka, najmä jeho psychiku.

Čítajte aj: Kreslá do obývačky – v hlavnej úlohe je fialová

Viac luxusných stropných svietidiel

Lacnejšie stropné svietidlá

Svietidlo je ako koruna na hlave kráľa Foto: pinterest

Svietidlo je ako koruna na hlave kráľa
Foto: pinterest


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.