Meteostanice vám povedia, aké bude počasie

Meteostanica - čaká nás pekný deň foto: pixabay

Jana Beňová Téma 11. júla 2021 0

Meteostanice už dávno nie sú iba prístroje na meranie teploty a času. Kráčajú s vývojom a nabalili na seba ďalšie funkcie. Merajú všetko možné –  aj rýchlosť vetra, vnútornú a vonkajšiu vlhkosť či barometrický tlak. Niektoré vás ráno zobudia aj dvomi budíkmi. Je to dobrý sluha v krabičke.

Meteostanice - navigácia v článku

Meteostanica - čaká nás pekný deň foto: pixabay

Všetky údaje na meteostanici zďaleka nevnímame. Najzaujímavejší je stále čas, dátum a aký je deň v týždni. Ako druhé vás zaujíma teplota vonku i vnútri. Ešte vám možno padne do oka vlhkosť, najmä vnútorná, ak je vysoká.

Ako bude cez víkend? Jasno, polojasno, oblačno, daždivo? Meteostanica  vám zobrazí aj predpoveď počasia. Nepriazeň živlov vás už nezaskočí. Ženy ešte na displeji sledujú fázy mesiaca a najmä spln, kedy sú citlivejšie.

Meteostanica má niečo v zálohe aj pre silných spáčov. Budík s opakovaným zvonením. Niektoré prístroje majú dokonca dva budíky s opakovaným zvonením.

Meteostanice a presný čas

  • hodiny sú riadené rádiovým signálom (automatické nastavenie času a dátumu podľa najpresnejších hodín sveta) a majú 12/24 hodinový režim
  • vie nastaviť aj časové pásmo
  • grafické zobrazenie vývoja tlaku

Čítajte aj: Záhradné lavice – relaxujte v lete na terase alebo v záhrade

Ďalšie meteostanice

Aj tu sú meteostanice

Meteostanica vám povie, ako sa zmení počasie foto: pixabay

Meteostanica vám povie, ako sa zmení počasie
foto: pixabay

Bude pršať? foto: pixabay

Bude pršať?
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.