Rebrík ako dekorácia – spoznajte jeho všetky funkcie

Dekoračné rebríky do izby sú štýlové

Jana Beňová Téma 4. júla 2021 0

Rebrík ako dekorácia, mladí tlieskajú, starí nechápu. Veď rebríky odjakživa slúžili na to, aby človek dosiahol do výšky. Do obývačiek, kúpeľní, chodieb teraz prišli ako zaujímavé doplnky. O ich funkciách si povieme viac.

Rebrík ako dekorácia - navigácia v článku

Dekoračné rebríky do izby sú štýlové

Dekoračné rebríky neslúžia na to, aby sa po ich schodíkoch stúpalo. Preto dizajnérom umožnili vybrať si rozmanité materiály. Rebríky navrhli z prútia,  lakovanej ocele, kovu, teakového dreva, bambusu či povrazu.

Dajú upevniť na stenu,  oprieť o stenu či pred okno, zavesiť na garnížu nad oknom. Rebríky nie sú súmerné, niektoré sú dolu širšie ako hore, iné provokujú  nepravideným tvarom a pôsobia exoticky.

Rebrík ako dekorácia – využitie

  • rebrík na ozdoby – zavesíte si naň háčiky a ne povešiate srdiečka, anjelov alebo príležitostné dekorácie na viacnoce svietiace gule, na veľkú noc vajíčka
  • rebrík na sušenie bielizne – hoci je dekoračný, keď ho dáte k oknu, môžete naň zavesiť opratý sveter, aby v prievane do rána uschol, čo je ekologickejšie ako sušenie v sušičke
  • na zavesenie kvetináčov – bylinková záhrada v kuchyni
  • na zavesenie šperkov – ako šperkovnica
  • na zavesenie prehozov – už je kam zavesiť prehozy a deky
  • na zavesenie časopisov – aktuálne časopisy sa tak stanú dekráciou

Rebrík Ziuver Rack

My sme testovali Biely odkladací rebrík Zuiver Rack. Je ľahký, dolu širší, smerom nahor sa zužuje, čím je zaujímavý. Rebríkové tyče sú naspodu z dreva, nepoškrabú parkety. Nehodí sa do domácnosti s deťmi, ľahko ho zhodia. Dá sa umiestniť aj za posteľ, ktorá nemá čelo, za sedačku.

Svedčí mu to pred oknom, kde sa dá dekorovať svetelnými guľami. Aj sme na ňom sušili bielizeň tak, že sme rebrík dali k oknu, kde sme využili prirodzený prúd vzduchu. Je to ekologickejšie ako sušenie v umývačke.

Čítajte aj: Cibulák – vzor starých materí na slávnostné chvíle

Viac dekoratívnych rebríkov

Pekne zapadne do obývačky

Pekne zapadne do obývačky

K drevenému nábytku sa hodí rebrík z dreva

K drevenému nábytku sa hodí rebrík z dreva


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.