Misky na polievku – a máte zážitok z jedla

Misky na polievku Foto: pixabay

Jana Beňová Téma 10. júla 2021 0

Už menej sa podáva polievka v hlbokom tanieri. Z Ďalekého východu k nám dorazili misky. Misky na polievku nie sú iba módnym hitom, majú viacero výhod. Okrem toho sú naozaj čarovné, milo zdobené a detsky hravé. Stolovanie je s nimi krajšie, spája ľudí a polievka božsky chutí.

Misky na polievku - navigácia v článku

Misky na polievku Foto: pixabay

Tak aké sú výhody misiek? Polievka sa v miske pomalšie ochladzuje ako v tanieri. Jedenie za stolom má aj spoločenskú funkciu. Takže horúcu polievku pomaličky miešate, aby vychladla, potom jete a rozprávate sa pri tom.

Okrem toho pomalé jedenie je zdravé aj na trávenie. Polievka z misky sa dá ja piť, a vôbec to nie je proti spoločenským pravidlám. Misku môžete držať v dlani a ohrievať si premrznuté prsty. Máte tak väčší kontakt s jedlom, doslova si ju ohmatáte.

Misky na polievku majú ďalšie využitie

„Misku využijete nielen na polievku. Môžete si z nej dať kávu, čaj,  kašu, kompót či čerstvé ovocie. Je aj krásnym dekoračným predmetom na policu,“ dodala architektka Katarína Olexová. Misky sa dajú umyť v umývačke riadu a mnohé sú určené aj na ohrievanie v mikrovlnke.

Čítajte aj: Koše na triedenie odpadu do každej domácnosti

Viac misiek na polievku

Miska na polievku, ktorá sa dá aj piť foto: pixabay

Miska na polievku, ktorá sa dá aj piť
foto: pixabay

💡 TIP na produkt - Biela porcelánová zamilovaná miska 58products
Biela porcelánová zamilovaná miska 58products

Miska, ktorá sa usmieva.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.