Termopohár na kávu – zážitok z levitovania nápoja

Na chvíle pohody foto: pixabay

Jana Beňová Téma 7. októbra 2021 0

Termopohár na kávu alebo na čaj je veľmi populárny. Potešili sa ním mladí i starší. S pohárom, ktorý má dvojité sklo, sa zvyšuje zážitok z pitia kávy. Akoby sa na bublinovej medzere vznášala. Termopoháre sa stali naozajstným hitom. Ľudia si ich kupujú domov, do práce, ale sú aj skvelými darčekmi pre blízkych.

Termopohár na kávu - navigácia v článku

Na chvíle pohody foto: pixabay

Poháre sú vyrobené z borosilikátového skla, ktoré udržiava teplotu. Keď do nich dáte horúcu kávu, nepopálite sa a káva hneď nevychladne. Nemusia mať ani ucho. Chladný nápoj sa tak skoro nezohreje a zmrzlina sa neroztopí.

Termopohár na kávu má rozličné tvary a veľkosti. Väčšie vám poslúžia okrem kávy povedzme na pivo. Návšteve môžete do termopohára naservírovať aj ovocný dezert. Zároveň od vás dostanú aj ilúziu, že ich sladkosť levituje nad stolom.

Niektoré poháre sa majú úmývať iba v šetrnom programe v umývačke riadu, ďalšie sú zasa odolnejšie.

Termopohár na kávu, čaj, pivo, dezert

Dizajnéri nemeckých firiem radi navrhli množstvo termopohárov. K úžitkovej hodnote, ktorú majú, pridávajú umeleckú. Pri tvorbe vychádzajú z princípu jednoduchosti, ktorý má silu. Keď sa pozriete na poháre Blomus alebo Zwilling, tak uznáte, že ju v sebe majú.

Pridali sme aj iný termohrnček z porcelánu, ktorý má spodnú časť zo silikónu.

Čítajte aj: Lunch box – zvyšuje kultúru stravovania sa

Viac termopohárov


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.