Mlynčeky – na mäso, zeleninu, ovocie, kávu i korenie

Mlynček tohto druhu slúžil v domácnosti desaťročia foto: pixabay

Jana Beňová Téma 30. septembra 2021 0

Ručné mlynčeky už mladé gazdinky v domácnosti nemajú. Nahradili ich elektrickými robotmi, ktoré suroviny pomelú, vyšľahajú a posekajú rýchlo a bez námahy. Ale predsa, komu sa nechce vyťahovať zo skrine veľký stroj, možno mu poslúži aj ručný mlynček. A navyše zažívame návrat k tradíciám, ku ktorým ručné mlynčeky tiež patria.

Mlynčeky - navigácia v článku

Mlynček tohto druhu slúžil v domácnosti desaťročia foto: pixabay

Vybrali sme mlynčeky na mäso, zeleninu, ovocie, kávu i korenie. Prosto, na všetko. Pamätáte si na mlynček spred 30 rokov? Taký mala hádam každá socialistická domácnosť. Zvládol pomlieť pečivo, mäso i varené strukoviny. Museli ho k okraju stola pripevňovať skrutkou, a tú zaťahovali pomocou starej varechy.

Dnešné verzie ručných mlynčekov sú z pevného odolného plastu a disky z nehrdzavejúcej ocele. K stolu ich pripevnite jednoducho – prísavkou.

„Sama používam kuchynské roboty, lebo šetria čas. Ale nedokážu tak najemno zomlieť orechy, ako ich mlel náš ručný mlynček voľakedy,“ povedala v našej ankete učiteľka Mária (50). Ako dodala, tak ako ľudia sa vracajú k pečeniu chleba doma, tak sa vracajú aj ku klasickým mlynčekom.

Mlynčeky na tlačítko

Vybrali sme aj elektrický kuchynský robot Sencor, ktorý je multifunkčný. Odšťaví ríbezle, na ktoré je špecialista, ale aj všetko bobuľové a citrusové ovocie. Okrem toho vie naplniť aj klobásky.

Čítajte aj: Pomôcky na pečenie – upečte si srdcovú tortu

Viac mlynčekov na korenie

Mlynček na kávu má svoje čaro foto: pixabay

Mlynček na kávu má svoje čaro
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.