Moderné pohovky – vyspíte sa na nich doružova

Jana Beňová Téma 31. decembra 2020 0

Moderné pohovky sa dajú rozložiť na pohodlné lôžko. Pohovky môžu totiž rozsvietiť váš príbytok, ak sú dizajnové, nápadité a kvalitné. Nezabudnite, že ich máte denno-denne na očiach a nemeníte ich tak často. Sú súčasťou vášho príbehu, rastú s vašimi deťmi a prirastajú vám k srdcu.

Moderné pohovky - navigácia v článku

Elegantná, moderná, luxusná

Ruku na srdce, koľko sa rozhodujte, či máte naozaj starú sedačku vyhodiť?  Iste súhlasíte, že sa vás to bolí a vyplavuje vám staré spomienky. Ale keď si predstavíte doma tieto dve moderné pohovky, možno budete rozmýšľať inak.

Sú z dielne dánskych návrhárov Pera Freja  a jeho syna Olivera Weiss Krogh. Aj keď sú zo studeného severu, vôbec nie sú chladné. O výbere pohoviek sa rozprávame s architektkou Katarínou Olexovou.

  •          Ako vyberáš pohovky, ako sa pre ne rozhoduješ?

Na dizajn mám vysoké nároky, musí ma najprv upútať tvar produktu. Na pohovku sa doma pozerám denne, musí sa mi páčiť, musím ju obdivovať, musím sa v jej prítomnosti dobre cítiť. Môj syn sa na nej hrá, robí si na nej bunker a rád v nej sedí. Deti sa najradšej hrajú na sedačke, ktorá sa dá rozložiť. Každá matka pri deťoch hľadá aj odolný materiál sedačky, a to je moje druhé kritérium. Preto som vybrala kvalitné kúsky od dánskych dizajnérov.

  •  Tieto dve sedačky sú pomerne jednoduché. Súhlasíš s tým?

Na trhu je množstvo sedačiek rozmanitých tvarov a materiálov. Kto chce zaujať, musí prísť naozaj s tým najlepším. Dánski dizajnéri patria k špičke. Vymyslieť jednoduchý, vľúdny, príjemný tvar nie je také jednoduché, ako to vyzerá. Tieto sedačky sú navyše variabilné. Jedna z nich sa dá rozložiť na sedačku a posteľ súčasne, a pritom sa s ňou jednoducho manipuluje a zvládne to naozaj každý. Je to dômyselná jednoduchosť.

Moderné pohovky zo severu

  • Čím ťa oslovili tieto dánske sedačky?

Sú subtílne, štýlové, veľmi jemné. Trošku retro, ale pritom moderné. Mám pocit, že tak ľahko nezostarnú.

  • Hovoríš o kvalite ako dôležitom kritériu. Čím ťa presvedčili?

Tkaniny sú veľmi odolné, o čom hovoria výsledky testov. Sú 5-krát odolnejšie ako bežné textílie. Páči sa mi aj kombinácia s drevom.

  • Do akých priestorov sa dvojmiestna sedačka, ktorá  sa dá rozložiť, hodí?

Predovšetkým do malých bytov, a konkrétne do obývačiek a pracovní. Tam, kde môžeme uložiť aj návštevu. Poznám ľudí, ktorí takúto rozkladaciu pohovku majú v spálni, a spia na nej po celý rok. Tieto pohovky sú teda aj pohovkami na každodenné spanie.

Čítajte aj: Rozkladacie pohovky na spanie – slúžia vo dne i v noci

Náš tip

V obývačkách menších bytov vám k sedačke poslúži sedací vak.

Moderné rozkladacie pohovky

Sedačku máte na očiach každý deň

Sedačku máte na očiach každý deň
Foto: pinterest


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.