Schránka na poštu môže byť aj originálna

Schránka na poštu foto: pixabay

Jana Beňová Téma 27. septembra 2021 0

Schránka na poštu môže byť originálna. Pozrite si iný tvar, ako klasický obdĺžnik. Môže byť aj ozdobená kresbami. Dôležitý je tiež materiál, z ktorého je vyrobená. My sme pre vás vybrali nerez. Odoláva poveternostným podmienkam, korózii a dlho vydrží.

Schránka na poštu - navigácia v článku

Schránka na poštu foto: pixabay

Viete o tom, že poštová schránka má cca 200 rokov? Poštové schránky vznikli na začiatku 19. storočia. Vznikli vraj preto, aby odosielatelia ostali utajení. Určite si aj poštové holuby vydýchli. Tie doručovali poštu prakticky od stredoveku a ich krídlo suplovalo schránku.

Iný zdroj hovorí, že pokus o zavedenie schránok zaznamenali  v 16. storočí  vo Francúzsku. No poštovné sa platilo na pošte a odosielateľa si poštový úrad zapísal. Takže anonymne to nešlo.

Schránka na poštu je povinná

Schránky na poštu sú na trhu od výmyslu sveta. Obdĺžniky vedú, ale rozmáhajú sa aj oblejšie tvary. Aj na hranatých schránkach sa vylepšuje dizajn. Výzor schránky tiež dáva informáciu o človeku, rodine alebo firme.

V paneláku by mal byť jednotný tvar schránky pre všetkých obyvateľov. V rodinných domoch majú priestor na nové tvary, ktoré sa dizajnovo hodia k stavbe.

Schránky majú byť podľa zákona ľahko dostupné:

  • na prízemí bytového domu
  • na hranici pozemku rodinného domu, pred vstupom na pozemok a prístupom z verejnej komunikácie

Musia byť tiež označené menovkou a uzamykateľné.

Čítajte aj: Záhradné palisády ohradia záhony a romantické scenérie

Viac poštových schránok


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.