Sušička na ovocie – na zásoby vitamínov v špajzi

Sušička na ovocie usuší zásoby na zimu foto: pixabay

Jana Beňová Téma 15. októbra 2021 0

Máte radi nasušené trvanlivé zásoby vitamínov? Na efektívne sušenie ovocia vám pomôže sušička na ovocie. Naše staré mamy z dedín  ju nepoznajú, lebo na sušenie mali samostatnú komôrku a veľa priestoru. No ak chcete v paneláku, sušička vám padne vhod.

Sušička na ovocie - navigácia v článku

Sušička na ovocie usuší zásoby na zimu foto: pixabay

Sušenie na elektrickej sušičke je zdravý spôsob uchovania potravín. Zásoby sa robia väčšinou na zimu, ale sušené ovocie padne vhod aj v lete. Môžete ho ponúknuť návštevám, nosiť v kabelke ako prvú pomoc pri záchvate hladu,  použiť ako surovinu do pečených koláčov.

Z ovocia sa dobre sušia jablká, hrušky či slivky. Rovnako aj šípky, mäta, lipa a baza na dobrý čaj. Určite si radi nasušíte do zásob aj vlastnoručne nazbierané huby do vianočnej kapustnice. Niektoré národy sušia aj ryby a plátky mäsa, aj keď našinci menej.

Sušička na ovocie zachová vitamíny

Výhodou sušených potravín je to, že si zachovajú vitamíny, minerály a vlákninu. Niektoré sušené majú dokonca viac vitamínov ako keď boli v čerstvom stave.

Ak máte produkty z vlastnej záhradky alebo zo záhrady od rodičov, máte istotu, že potraviny sú  vypestované bez chemických hnojív a usušené bez použitia konzervačných látok. Jednoducho viete, čo jete.

Sušička má niekoľko stupňov sušenia, plynulú reguláciu teploty a ventilátor, čo zaisťuje rovnomerné sušenie. Naraz sušíte na všetkých poschodiach, a sitká umyjete v umývačke.

Čítajte aj: Koreničky vám urobia poriadok v kuchyni

Viac sušičiek ovocia

Zásoby sušených vitamínov v pohári foto: pixabay

Zásoby sušených vitamínov v pohári
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.