Tyčový mixér – na krémovú jemnú polievku

Tyčový mixér je v domácnosti dobrý pomocník foto: pixabay

Jana Beňová Téma 16. septembra 2021 1

Tyčový mixér, ktorý voláme aj ponorný, je v našich domácnostiach jednotkou. Prípravu krémových polievok či jemných omáčok si bez neho nevieme ani predstaviť. Pýši sa jednoduchou manipuláciou a čistením.

Tyčový mixér - navigácia v článku

Tyčový mixér je v domácnosti dobrý pomocník foto: pixabay

Moderný tyčový mixér sa za posledné roky objemovo zmenšil. Má atraktívny dizajn a ergonomické držanie, ktoré pri práci s ním zvyšuje pohodlie. Prináša detaily ako podsvietený vypínač či tichý chod motora. Tyčový nástavec sa uvoľňuje stlačením vypínača.

Ponorné mixéry rozličných typov a značiek sa cenovo odlišujú, no v zásade  plnia tú istú funkciu. Uľahčujú prácu v kuchyni tým, že hravo rozmixujú rôzne druhy zeleniny a ovocia. Nižšiu cenu majú jednoduché mixéry. Čím viac nadštandardných vychytávok a funkcií, tým vyššia cena. Niektorí výrobcovia ponúkajú k mixéru aj nástavce na sekanie orechov a šľahaciu metličku.

Tyčový mixér na zeleninové polievky

Idete variť tekvicovú polievku. Zeleninu uvaríte vo vode s cibuľou a cesnakom a priamo v hrnci rozmixujete. Dochutíte soľou a korením, prípadne smotanou alebo kockou bujónu.

Rovnako uvaríte brokolicovú, mrkvovú, hríbovú, karfiolovú, špargľovú či zemiakovú. Môžete dať do polievky aj trochu mäsa a rozmixovať. Získate vývar, ktorý je okrem iných posilní aj pre pacienta na lôžku.

Gazdinky si chvália tyčový mixér. Ale keď ho nemáte, zeleninu v polievke rozmixujete aj v nádobke kuchynského robota. Je to síce pracnejšie, ale je to riešenie.

Čítajte aj: Mixér na smoothie – lahodná šťava z ovocia a zeleniny

Viac tyčových mixérov

Ďalšie ponorné mixéry

S ponorným mixérom pripravíte chutnú polievku foto: pixabay

S ponorným mixérom pripravíte chutnú polievku
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.