Filtračná kanvica – voda chutí ako z lesnej studničky

Filtračná kanvica dodá chutnú a zdravú vodu

Jana Beňová Téma 28. júla 2021 0

Denne treba piť, odporúčajú minimálne 2,5 litra vody. A teraz sa rozhodnite, či vodu z vodovodného kohútika, ktorá je chemicky upravovaná, najmä chlórovaná. Alebo vodu z filtrančnej kanvice, ktorá je čistejšia, čírejšia a má vynikajúcu chuť. Filtračná kanvica nie je žiadna vysoká investícia,  môžete si ju kúpiť už od cca 10 €.

Filtračná kanvica - navigácia v článku

Filtračná kanvica dodá chutnú a zdravú vodu

Na filtračné kanvice treba takzvané filtračné patróny či vložky. Sú to vodné filtre, ktoré  zachytávajú nečistoty vody. Pracujú na princípe aktívneho uhlia obohateného o mikročastice striebra.

Majú obmedzenú životnosť podľa toho, koľko vody vyčistia a ako veľmi je voda znečistená. Po vyčistení asi 150 litroch vody filter treba vymeniť. Na výmenu upozornuje indikátor, u modernejších kúskov elektronicky.

Vodný filter znižuje obsah chlóru, vodného kameňa, niektorých pesticídov a ťažkých kovov. Uchováva minerály ako horčík a vápnik. Filtrovaná voda je čistejšia a prospešnejšia pre zdravie. Navyše chutí ako priezračná voda z prírodného prameňa.

Filtračná kanvica aj s horčíkom

Kanvica vám dopraje aj jemne mineralizovanú vodu s horčíkom, ktorú potrebujú najmä ženy. Vodu takto obohatí filter BWT s horčíkovým mineralizérom.

A už dodáme iba skúsenosti užívateľov. Káva, čaj i polievka z prefiltrovanej vody chutí lepšie ako z vody, ktorá tečie z kohútika.

Čítajte aj: Sodastream fľaša – urobte si bublinkové hody

Viac filtračných kanvíc

Fitračná kanvica pre chutnú a zdravú vodu

Fitračná kanvica pre chutnú a zdravú vodu

Čistá voda je aj zdravá foto: pixabay

Čistá voda je aj zdravá
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.