Sodastream fľaša – urobte si bublinkové hody

Sodastream - osviežujúca voda foto: pixabay

Jana Beňová Téma 22. marca 2021 0

Pijete denne dosť vody? Ak vám nechutí obyčajná voda, skúste sódu. Sodastream fľaša vyrába osviežujúce bublinky, ktoré vám uhasia smäd. V špeciálnych fľašiach si ich môžete nosiť do práce. Pridajte k nej sezónne ovocie ako čerstvé jahody, maliny, mätu a máte handmade nápoj, ktorý aj zaujímavo vyzerá.

Sodastream fľaša - navigácia v článku

Sodastream - osviežujúca voda foto: pixabay

Už nemusíte vláčiť ťažké fľaše minerálky, vymeňte ich za bublinkovú vodu. Vyrobte si ju doma, kedy chcete, a to úplne jednoducho. Bombičkou potravinárskeho CO2 plynu, ktorá vám vystačí na 80 litrov.

Výroba je úplne jednoduchá. Do fľaše načapujte čerstvú kohútikovú vodu. Ešte lepšie je dať vylepšenú vodu z filtračnej kanvice. Ak prejde cez filter,  zbavuje sa chlóru i pesticídov. Bombičku zasuniete podľa návodu a iba stlačíte tlačidlo. Vo fľaši sa objaví takmer umelecký bublinkový gejzír.

Nahraďte touto vodou minerálky, ktoré sú balené v plastových fľašiach.  Sóda rovnako zasýti váš smäd a nebudete produkovať do odpadu plasty.

Sodastream fľaša a bublinkové hody

Sódu môžete nosiť do práce alebo na šport v špeciálnych fľašiach. Tie sú hermeticky uzavreté, čím zabraňujú úniku CO2.

Alebo si ju vychutnajte v štýlových termopohároch. Buď ako transparentnú sódu, či ešte zdravšiu verziu – zafarbenú kúskami čerstvého ovocia. Termopoháre sú vyrobené z borosilikátového skla, udržia dlho nápoj teplý či studený.  Keďže majú dvojité sklo so medzerou vzduchu, vyzerajú efektne. Nemusíte sa za ne hanbiť ani pred vzácnou návštevou.

Čítajte aj: Filtračná kanvica – voda chutí ako z lesnej studničky

Viac výrobníkov sódy

Príslušenstvo pre výrobníky sódy

Bublinky na osvieženie

Bublinky na osvieženie


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.