Kuchynské nože sú aj z exotického bambusu

Kvalitné kuchynské nože sa zídu v každej domácnosti

Jana Beňová Téma 25. septembra 2021 0

Kuchynské nože sú dôležitou výbavou v každej domácnosti. Na jednotlivé činnosti v kuchyni je určený špeciálny nôž. Povedzme lúpací nôž má 9 centimetrov a je ideálny na lúpanie, čistenie a tvarovanie ovocia a zeleniny. Na pečivo je zasa pečivový nôž, ktorý má 20 cm. Ďalší je špeciálne na krájanie mäsa.

Kuchynské nože - navigácia v článku

Kvalitné kuchynské nože sa zídu v každej domácnosti

K výzbroji kuchárov patrí aj šéfkuchárský – profesionálny 20 cm a univerzálny 12,5 cm na všetko. Ak ste milovník ázijskej kuchyne, siahnite po nožoch santoku. Ich tvar je podobný tvaru japonských nožov.

Vraj si hravo poradia s krájaním, drvením a sekaním mäsa, rýb, zeleniny a ovocia. Práca s nimi je hračka, pretože majú ostrú čepeľ. Ľahkými a rýchlymi rezmi sa zamedzí úniku šťavy, čím dosiahnete benefit v podobe zvlášť šťavnatých jedál.

Kuchynské nože aj z bambusu

Bambus má výborné vlastnosti aj na výrobu nožov. Je odolný, ľahký a antibakteriálny.  Bambusové nože sú ľahké a ostré. Zvlášť na chlieb, na zeleninu i mäso. Drevo do umývačky nepatrí, tak ich treba umývať ručne.

Čítajte aj: Taniere vám urobia z jedla malú slávnosť

Viac kuchynských nožov

Nôž potrebujete aj na krájanie pizze foto: pixabay

Nôž potrebujete aj na krájanie pizze
foto: pixabay

Na zeleninu potrebujete dobrý nôž foto: pixabay

Na zeleninu potrebujete dobrý nôž
foto: pixabay

💡 TIP na produkt - Sada 5 nožov a stojanu, Jean Dubost
Sada 5 nožov a stojanu z bambusového dreva Jean Dubost | Bonami

Má 5 nožov z čepeľou z nehrdzavejúcej ocele. A to 20 cm (šéfkucharský), 20 cm (na chlieb), 20 cm (krájací), 12,5 cm (univerzálny), 8,5 cm (lúpací). S takouto výzbrojou ste v kuchyni šéf.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.