Kuchynské roboty sú parťákom v kuchyni

Kuchynské roboty sú veľkým pomocníkom v kuchyni foto: pixabay

Jana Beňová Téma 11. júla 2021 0

Dokonalý človek vraj neexistuje, a dokonalý robot áno. Aspoň nateraz. Mixuje, strúha, plátkuje a všeličo iné. Kuchynské roboty zvládnu veľa, a pritom nezaberajú veľa miesta. Keď si na ne zvyknete, budete si ich chváliť. Výkonný a moderný kuchynský robot je spoľahlivým pomocníkom pri príprave pokrmov. A okrem toho má moderný a elegantný dizajn.

Kuchynské roboty - navigácia v článku

Kuchynské roboty sú veľkým pomocníkom v kuchyni foto: pixabay

Základom kuchynského robota je nerezová nádoba s objemom 3 až 5 litrov a nástavce. Robot využijete na mixovanie, miesenie, šľahanie či mletie. Ale aj na strúhanie, plátkovanie, krájanie a odšťavovanie. Niektoré roboty majú odolné nástavce, ktorými sa dá šľahať a sekať priamo v mise.

Moderný robot je vybavený takzvaným planetárnym systémom miešania. Ten zabezpečuje, že metla sa otáča okolo svojej osi a navyše aj okolo obvodu misy, ako Zem okolo Slnka.

Spracuje sa tým dokonale až bezzvyškovo obsah misy a suroviny sú kvalitne premiešané. Oceníte ho pri spracovaní cesta, ušľahaní bielkov, šľahačky, mletia mäsa. Tiež pri strúhaní zeleniny, ovocia, mixovaní polievok, omáčok, kaší a detskej výživy. To je ale pracovná sila!

Do misy dávajte ako prvé sypké suroviny, teda múku, cukor a napokon tekuté – vajcia, olej, mlieko.

Kuchynské roboty s prekvapeniami

Niektorí výrobcovia dali do balenia k mixérom aj kovový mlynček na mäso s nástavcom na klobásy a jaternice. Alebo druhú, už plastovú misu, na šľahanie bielkov, ktoré je treba podľa niektorých receptov pridať do cesta v nerezovej miske.

A výrobcovia nezabúdajú ani na bezpečnosť, o čom svedčí povedzme  poistka proti prehriatiu. Robot sa ľahko čistí a odnímateľná misa sa dá umývať v umývačke riadu. 

Čítajte aj: Kuchynské váhy – šikovní pomocníci v kuchyni

Viac kuchynských robotov

Idete miesiť na doske? Prečo? Veď kuchynské roboty cesto vymiesia raz-dva foto: pixabay

Idete miesiť na doske? Prečo? Veď kuchynské roboty cesto vymiesia raz-dva
foto: pixabay


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.