Rohové sedačky sú dnes subtílnejšie a kvalitnejšie

Rohové pohovky Sinkro sa chvália bezchybným dizajnom a nekonečným pohodlím

Jana Beňová Téma 27. septembra 2021 0

Rohové sedačky sa rokmi výrazne zmenili. Tie, spred 40-tich rokov, ktoré zaberali veľký priestor, sú preč. Boli také mäkké, že ste sa prepadali a mali ste z nich problém vstať. Dnešné rohové sedačky sú menšie, tvrdšie a kvalitnejšie.  Majú kombinovanú funkciu – na sedenie a ležanie.

Masívné ťažkopádne tvary dnes vystriedali menšie, elegantnejšie a odľahčenejšie dizajny.  Sú oveľa príjemnejšie na oddych a stretávanie ľudí. O rohových sedačkách sme sa porozprávali s architektkou Katarínou Olexovou.

  • Katka, ako si spomínaš na socialistické rohové sedačky?

Celá obývačka bola zaplnená veľkou sedačkou a veľkou nábytkovou stenou. Dali sa síce prehodiť k inej stene, ale veľká zmena dizajnu to nebola. Na pozadí viseli roky tie isté tapety. Celý priestor na mňa pôsobil ťažko. Už odmala som sledovala vývoj nábytkárskeho priemyslu, tešila som sa novým, ľahším sedačkám v obchodoch.

  • Nezanevrela si na rohové sedačky?

Nie, dnes tie sedačky pôsobia inak a sú priestory, do ktorých sa vyslovene hodia.

Rohové sedačky – do malých či väčších bytov

  •   Kdesi som čítala, že pasujú do malých bytov.  Čo si o tom myslíš?

Čítala som to, ale nesúhlasím s tým. Podľa mňa sa hodia do veľkých priestorov. Väčší priestor si pýta väčšiu pohovku. V bytoch malých rozmerov rohové sedačky znižujú variabilitu priestoru. Do malých bytov volím menšiu sedačku, k tomu kreslo alebo sedací vak. Drobnejšie kúsky na sedenie sa ľahko presunú k sedačke, keď príde návšteva a nezaberajú priestor nepretržite. Nezariaďujeme si byt na večnosť. Zariaďovanie bytu ide s dobou, a tá je dynamická.

  • Ako sa rohové sedačky zmenili?

Zmenšili sa, nie sú iba na sedenie pre 5-6 osôb, ale sú určené na kombináciu sedenia a ležania. Sú variabilné.

  • Ako sa rozhoduješ pri výbere rohovej sedačky?

Ja ju nemám, ale vyberala som už pre svojich známych. Radila som: všímajte si kvalitu materiálu – povrchového aj výplne. Odporúčam tvrdšiu výplň a k tomu dokúpte mäkké vankúše. Vyberajte si sedačky s kvalitným kovovým alebo dreveným rámom.

Čítajte aj: Konferenčný stolík biely – nenápadne nápadný dizajn

Viac luxusných pohoviek

Lacnejšie rohové sedačky

Náš tip 

Dobre premerajte priestor pre sedačku, aby sa zmestila a zlaďte jej farby s interiérom. V navrhovaní farebnosti sa riaďte pravidlom, že menej je viac. V budúcnosti to nebudete ľutovať.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Jana Beňová

Mám rada vkus, variabilný a šik nábytok, pohodové a ekologické bývanie. Zaujíma ma aj prírodná kozmetika. Vymýšľam nové projekty, v ktorých zbližujem ľudí. Píšem - využívam dlhoročné skúsenosti v novinárčine.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.